Międzynarodowy Zlot Pojazdów Zabytkowych 2015

 Międzynarodowy Zlot Pojazdów Zabytkowych w Oławie na stałe wpisał się już
w kalendarz corocznych oławskich imprez. 21 czerwca 2015 r. podczas Dni Koguta odbyła się jego IV edycja, która wyraźnie przerosła nasze oczekiwania. Na Miasteczko Ruchu, już kilka godziny przed oficjalnym otwarciem, zaczęły zjeżdżać zabytkowe perełki ze wszystkich zakątków Polski oraz z zagranicy. Główny prowadzący, Patryk Mikiciuk, z 1400 pojazdów wyłonił ponad 20, które zaprezentował na scenie, rozmawiając z każdym z właścicieli, od których dowiedzieliśmy się o historii i mechanice danego samochodu czy motoru. Najstarszym i zarazem najpiękniejszym pojazdem tegorocznego Zlotu okazał się Fiat Tipo 520 z 1926 roku, którym przyjechali państwo Duczmal. Nie można zapomnieć także o motocyklach, które nadają niezwykły klimat każdemu motoryzacyjnemu zlotowi.

Harley-Davidson z 1932 roku, którego właścicielką jest pani Agnieszka Brodziak, okazał się być najpiękniejszym z nich.
Organizatorzy Międzynarodowego Zlotu Pojazdów Zabytkowych postanowili także docenić pojazdy wyprodukowane w latach, które u większości z nas zostaną w pamięci na zawsze – pojazdy okresu PRL-u. W tym konkursie zostały wyróżnione aż 3 auta: Nysa N59 z 1962 roku, Syrena 104 oraz Żuk.

Jak co roku, przyjmowaliśmy gości także spoza kraju, jednak na tegorocznym Zlocie został pobity rekord odległości. Mieliśmy zaszczyt gościć pana Daniela Rombela, który wraz ze swoim Chavroletem Camaro coupe z 1969 roku, pokonał 12 tysięcy kilometrów przybywając do nas aż z Nowego Yorku. Samochodem, który przebył najdłuższą drogę
z Polski był FSR Tarpan Pick Up z 1992 roku, którego kierowcą jest pan Włodzimierz Starykiewicz.
Klimat każdego Zlotu budują także właściciele pojazdów, którzy przyjeżdżają przebrani w najróżniejsze stroje, aby oddać klimat minionych epok. W tym roku również mogliśmy liczyć na ich pomysłowość. W konkursie „Najciekawiej przebrany właściciel pojazdu” zostali wyróżnieni: państwo Majewscy (B12 Torpedo, Cabrio, rok 1932), którzy swoimi strojami reprezentowali styl lat 30, 2 miejsce otrzymały Ewa i Nina Naworol (Mercedes-Benz 280 SL Cabrio), których ubrania były w stylu Pin Up z lat 60, a 3 miejsce powędrowało do Pauliny Rudzkiej (Fiat 125p MILICJA).
Dla widzów został zorganizowany przez Centrum „Relax” konkurs w siłowaniu się na rękę. Swoich sił mógł spróbować każdy, nawet dziecko. W tej konkurencji nie było wygranych ani przegranych, każdy z uczestników otrzymał upominek.

Imprezę jak zwykle zakończył „Wspólny klakson dla miasta Oławy”, w którym uczestniczyło większość pojazdów obecnych na tegorocznym Zlocie. Zarówno prowadzący, jak i organizatorzy, byli pod wrażeniem ilości zabytkowych samochodów i motocykli. Liczymy, że za rok nas nie zawiedziecie i będziemy mogli liczyć na Waszą obecność. Dziękujemy wszystkim przybyłym na Największy Zlot Pojazdów Zabytkowych i zapraszamy za rok!

IV Zlot Pojazdów Zabytkowych odbędzie się w ramach Dni Koguta 21 czerwca 2015 r. Imprezę poprowadzi Patryk Mikiciuk, który prowadzi program „Legendy PRLu” na TVN.

 

Imprezie będą towarzyszyć liczne konkursy i prezentacje, m. in. wystawa przedmiotów z minionych kilkudziesięciu lat pt. ” Powrót do przeszłości – CZAR PRL-u”.

 

Wieczorem zapraszamy na koncert zespołów BRACIA  oraz ELECTRIC LIGHT ORCHESTRA CLASSIC.

Udział w imprezie jest bezpłatny!

Program Zlotu 2015

13.00 Oficjalne rozpoczęcie Zlotu – przywitanie Kierowców i przywitanie Kierowców przez Prowadzącego

13.30 Prezentacja Olditmerów

14.00 Konkurs „Najpiękniejszy samochód i motocykl „

14.30 KonkursNajciekawiej przebrany właściciel pojazdu”

15.00 KonkursKierowca, który pokonał najwięcej kilometrów przybywając na tegoroczny Zlot

15.30 Konkurs ” Najładniejszy pojazd okresu PRL-u”

16.00 Konkurs zręcznościowy – zawody w siłowaniu ręką

              16.30 Prezentacja Klasyków naszych Partnerów ( Toyota, Sapol, VW)

17.00 Ogłoszenie wyników konkursów

18.00  „Wspólny klakson” – PARADA ULICAMI OŁAWY i oficjalne zakończenie Zlotu 

19.00 – Koncert BRACIA

22.00 – Koncert ELECTRIC LIGHT ORCHESTRA CLASSIC

Wydarzenia towarzyszące:

  • Gry i zabawy dla dzieci

  • Prezentacja salonów samochodowych oraz firm motoryzacyjnych (Toyota, Ford, Sapol, VW, Telekom)

  • Wystawa zabytkowych przedmiotów ” Powrót do przeszłości – Czar PRL-u”

  • Konkursy organizowane przez TOYOTA, FORD

  • Wycieczka objazdowa po Oławie autobusem „ogórkiem” wraz z przewodnikiem